• slayt
  • slayt
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 33,0042   33,0637
EURO 35,9251   35,9898
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür herkes kabı kadar alır
Reklam
YEDİİKLİM YAYINEVİ TEST KİTAPÇIKLARINDAKİ BENZERLİKLER SORULAR TESADÜFMÜ?

YEDİİKLİM YAYINEVİ TEST KİTAPÇIKLARINDAKİ BENZERLİKLER SORULAR TESADÜFMÜ?

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) sorulan bazı soruların, Yediiklim Yayınları'nın deneme soru kitapçığındaki sorularla aynı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. ÖSYM iddiaların 'asılsız' olduğunu iddia etti.

Kardeşim bari sorularda cevap şıkların yerini değiştirseydiz yahu!! Derler adama hemen arkasından Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı verdiğini görüyoruz

 Ülke olarak bizler bu filimi 2014 yılında gördük mü? Gördük, Yani bizce yine bir başka yapılanma mevcut olduğunu düşünüyoruz.

Bu yayınevi “Yediiklim Yayınevi'nin” yaptığı işler  "Polislik dahil, devlet kadrolarının birçoğuna insanları hazırlıyorlar. Yani soruları çalan Devleti Çalıyor denilirse hayalcilik olmaz.

Devlet içerisinde bu şekilde yapılar son 22 yıldır artarak çoğaldı. İhaleler bile artık cemaat ve tarikatlara göre yapılıyor.

Burada çalışan sadece sorular mı? Sınava giren binlerce öğrencini geleceği emeği çalınmadı mı? Sınav iptal edilse bile bu gençler tekrar bu sınava nasıl adapte olacak ve sınava girecek.

Ne yazık ki beklediğimiz gibi ÖSYM KPSS 2022 SİNAVİNİ İPTAL ETTİ.

Ben bu gençlerin çalınan geleceğine açıyorum çoğu için umut ve ekmek kapısı bu sinavdi.

Peki OSYM başkanın Prof. Dr. Halis Aygün   görevden alınması yeterli mi?  Peki dipteki dalgalar ne olacak?

2014 yıllındaki yayın evi ile şimdiki kitabı kim bastı diye bir Google den araştırma yaptım. Kitabı şimdi hangi yayınevi basıyor diye baktım. Aaa!  Bir de ne göreyim? Yediiklim grubundan 'Doğru Tercih' yayınları.

Kısacası aynı sorunu aynı insanlar etrafında tartışıyoruz. Hatta... Bu grup için Ankara’da konuşulan bir iddia ise cemaat bağlantısı. FETÖ’nün gidişinden sonra öne çıkan bir başka grupla ilişkilerinden söz ediliyor. Peki devlet durumun farkında mı? Elbette farkında. Dün başka cemaat bugün başka cemaat bu sağlıkta’da böyle Ankara’da Etlik Hastanesinde laboratuvar ihalesinde bir cemaat eksenli guruba verildiği ifade ediliyor.

Allah sonumuzu hayır etsin  iki önemli kurumda can çekişmeye devam ediyoruz. “Sağlık ve Eğitim ölmek üzere ne diyelim..

Geçmişte Kamer Genç uyarmıştı,  Bizde Atatürk’ün tekke ve zaviyeleri neden kaldırdığını şimdi daha iyi anlıyoruz. Cemaat ve tarikatlar yeni bir din ve akım demek. İşte bu nedenle gençler deizim ve ateistliği  seçiyor. Bugün  bu ülkede gençler ülkeden gitmeyi düşünüyorsa bunu iyi sorgulamak gerekiyor. AHLAKİ VE ADALETİ ÖLDÜREN ÜLKELERDE DEVLET ÖLMEYE MAHKUMDUR.

Hz Ömer ne diyordu rızaya dayanmayan bir işte cami bile yapılsa camiyi yık adaleti yıkma diyordu. Bugün ülkemizde cemaatler ve sendikaların kamu kurumlarında kadrolaşması  nedeni ile kamu kadrolarında ne yazık ki LİYAKATTEN BAHSEDE BİLMEK SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.

Yine adrese teslim yapılan kurum alımları akraba eş ve dost eli ile yapılıyorsa bu ülkede insanları bir yere yönlendirmiş olunur. Gidemediğiniz yer sizin değildir. Devletin gidemediği yere cemaatler, tarikatlar ve terör örgütleri girer. Bize göre çalınan sorular değil devletin geleceği ve gençlerin geleceği çalınmıştır. Bu ayıbı temizlemek devletin ve kurumlarda oturanların namus borcudur. Aksi durum bu ülkede insanların kurumlara güvenini yok eder ve birilerin kucağına iter

Saygılarımla

Medikal Laboratuvar Teknisyen ve

Teknikerleri Derneği Yönetim Kurulu A.

Hüseyin AYHAN

 

 

 Hüseyin AYHAN

Okunma Sayısı: 647


44.213.60.33
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Medikal Laboratuvar Teknisyen ve Teknikerleri Derneği

© Copyright 2022  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top